Anatolien Bägare samt skedar 3 st silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE med floral graverad dekor, höjd ca 8 cm, SKEDAR, 3 st, silver, samtliga med floral dekor, en sked delvis förgylld med dekor av fågel, längd mellan 19,5-21cm, samtliga föremål ottomanska riket, 18/1900-tal, med tughramärkningar, vikt ca 179 g

Slitage, bägare med bucklor, en sked med saknde dekorelement

466236

2017-06-01