Ring 18 k vitguld diamanter
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, 18 k vitguld, trappslipad blå sten, 14 gammal- och briljantslipade diamanter totalt ca 0,60 ct, millegriffedekor, Juvelerare AB J Petterssons Eftr., Stockholm ca 1930-tal (årsindex saknas), ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 4,2 g
Blå sten med fasettslitage, repor och hack
466280
2017-06-02