Armring kråsnålar örhängen 1 par 18 k guld

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMRING, Stockholm 1917, KRÅSNÅLAR, 2 st., en stämplad Gustaf Dahlgren & co, Malmö 1921, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, med odlade saltvattenspärlor, total vikt ca 10,3 g, COLLIER, doserat, odlade saltvattenspärlor, silverlås, längd 59 cm

Pärlor med slitage

466282

2017-06-02