Arne Jacobsen Myran
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Myran", stolar, 4 st. och bord, Fritz Hansen, märkt 0765, Danmark, 1950-tal, stålben, sitsar och bordsskiva i teak, bordet och stolarna märkta FH DANMARK, sitthöjd 43 , bordets höjd 69, diameter 120 cm, nya tassar medföljer
Smärre ytskador, fläckar, slitage, ben med rost
466297
2017-06-01