Offrellrevolver

Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver
Offrellrevolver

Såld för:

31 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, av Jonas Offrell (1803-1863), oktagonal pipa, kaliber ca 8,3 mm, femmskottstrumma daterad 1849 samt numrerad 19, numrerade kamare 1-5, kolv i bonad björk, längd 23 cm

466375

2017-09-24