Skedar 10 st silver

Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver
Skedar 10 st silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKEDAR, 10 st., silver, svensk modell, 2 matskedar av E. G. Grönbeck, Karlskrona 1809, 2 matskedar av Samuel Lind, Lidköping, verksam 1814-20, 3 dessertskedar av Diedrich Schvart, Karlskrona 1809, 1 tesked av Diedrich Schvart, karlskrona 1795, 2 matskedarmed stansad bladdekor av Heinrich Lützen, Husum 1800-talets mitt, total vikt 475 g

slitage monogramstämplar graverade initialer

466542

2017-06-04