Skedar 10 st silver
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, 10 st., silver, svensk modell, 2 matskedar av E. G. Grönbeck, Karlskrona 1809, 2 matskedar av Samuel Lind, Lidköping, verksam 1814-20, 3 dessertskedar av Diedrich Schvart, Karlskrona 1809, 1 tesked av Diedrich Schvart, karlskrona 1795, 2 matskedarmed stansad bladdekor av Heinrich Lützen, Husum 1800-talets mitt, total vikt 475 g
slitage monogramstämplar graverade initialer
466542
2017-06-04