Flintlåspistol skotsk

Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk
Flintlåspistol skotsk

Såld för:

8 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, skotsk, sammansatt, för Royal Highland Regiment, pipan med kontrollstämplar märkt HRH, kaliber 14 mm, låset signerat George Deane, eldstålsfjäder med rulle, stock helt i järn, graverad kolv, längd 32 cm

korrosion och slitage

466543

2017-09-24