Flintlåspistol skotsk
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, skotsk, sammansatt, för Royal Highland Regiment, pipan med kontrollstämplar märkt HRH, kaliber 14 mm, låset signerat George Deane, eldstålsfjäder med rulle, stock helt i järn, graverad kolv, längd 32 cm
korrosion och slitage
466543
2017-09-24