Hans J Wegner stolar 4 st

Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st
Hans J Wegner stolar 4 st

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HANS J. WEGNER, "Savebukkestol"/model CH-29", Carl Hansen & Søn, Danmark, 1950-tal, modellen formgiven 1952, massiv bok, sitsar klädda i konstskinn, höjd ca 81, sitthöjd 42 cm.

Någon lös fog, bruksslitage.

466646

2017-06-03