Hans J Wegner stolar 4 st
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS J. WEGNER, "Savebukkestol"/model CH-29", Carl Hansen & Søn, Danmark, 1950-tal, modellen formgiven 1952, massiv bok, sitsar klädda i konstskinn, höjd ca 81, sitthöjd 42 cm.
Någon lös fog, bruksslitage.
466646
2017-06-03