Johan Fredrik Isberg Tessinska palatset

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Öfverståthållarehusets gård." - Tessinska palatset, monogramsignerad, akvarell, ca 15,5x10,5 cm,

Läs mer

HISTORIK:
Tessinska palatset ligger i Slottsbacken i Gamla stan i Stockholm, mitt emot Stockholms slott.
Uppfört:1694-1700.

466704

2017-06-20