Byrå sengustaviansk
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, lister och beslag av mässing, snedställda kannelerade hörn med linser och guttæ, avsmalnande ben med fothylsor, skiva av cararramarmor, skiva med påskrift, höjd 84, 111x 56 cm, nyckel finns
slitna glidlister, slitage, skiva med obetydliga nagg, skador
466743
2017-06-03