Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 1700-talets mitt, senare konverterad till slaglås, damaskerad pipa med oktagonalt kammarstycke, låsbleck och beslag med gravyr, längd ca 127 cm

Slitage, stock med bräcka

466837

2017-06-04