Pistoltrombon

Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon
Pistoltrombon

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSTROMBON, brittisk, omkring 1800, ändrad från flintlås, signerad Nicholson, London, i brons, pipa med kontrollstämplar, underliggande fjäderbelastad bajonett, signerat och graverad boxlås, hansäkring, valnötskolv, längd 29 cm

466845

2017-09-24