Pistoltrombon
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSTROMBON, brittisk, omkring 1800, ändrad från flintlås, signerad Nicholson, London, i brons, pipa med kontrollstämplar, underliggande fjäderbelastad bajonett, signerat och graverad boxlås, hansäkring, valnötskolv, längd 29 cm
466845
2017-09-24