Johan Fredrik Isberg Mosebacke torg Södermalm

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Mosebacke Torg No 5", monogramsignerad, akvarell, ca 15,5x10 cm,

Läs mer

HISTORIK:
Mosebacke vattentorn ritades av arkitekt Ferdinand Boberg och stod färdig 1896.

466926

2017-06-20