Johan Fredrik Isberg Mosebacke torg Södermalm
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Mosebacke Torg No 5", monogramsignerad, akvarell, ca 15,5x10 cm,
Läs mer
HISTORIK:
Mosebacke vattentorn ritades av arkitekt Ferdinand Boberg och stod färdig 1896.
466926
2017-06-20