Urnor senbarock gjutjärn

Urnor senbarock gjutjärn
Urnor senbarock gjutjärn
Urnor senbarock gjutjärn
Urnor senbarock gjutjärn
Urnor senbarock gjutjärn
Urnor senbarock gjutjärn

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1700-tal, senbarock, med hänklar, dekor i relief av putti samt festonger, bemålade i svart samt silver, höjd ca 23 cm, längd ca 40 cm

Slitage, rost

467050

2017-06-05