Bordspendyl Frankrike XVI
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSPENDYL, trä samt pastellage, Frankrike, 1700-tal, Louis XVI, förgylld med slagmetall och bronserad, antikiserande dekor av kvinna vid svan krönt av urna, på tassar, höjd ca 51 cm, längd ca 37 cm
Slitage, lagningar, skador
467298
2017-06-07