Einar Forseth olja Eastman institutet
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982): "Studie till Eastman institutets patienthall, Dalagatan Stockholm 1935-36", signerad och daterad, olja på duk, 204x172 cm
Mindre duklagning, ytsmuts, nålstick längs kant
467382
2017-06-07