Einar Forseth olja Eastman institutet

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): "Studie till Eastman institutets patienthall, Dalagatan Stockholm 1935-36", signerad och daterad, olja på duk, 204x172 cm

Mindre duklagning, ytsmuts, nålstick längs kant

467382

2017-06-07