Skeppsur och barometer
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, en märkt Royal Mariner, barometern med termometer, diameter ca 18 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, klocka ormarbetad till batteriverk
467422
2017-06-08