Marc Chagall litografi Sortilège

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MARC CHAGALL (Ryssland/Frankrike, 1887-1985): Sortilège, litografi 1972, signerad och numrerad Marc Chagall 17/50, tryckt på Arches papper.
I. 64 x 51 cm, S. 73 x 57 cm.

LITTERATUR: Mourlot 678

Ej ex ur ram. God kondition.

467430

2017-06-08