Marc Chagall litografi Sortilège
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MARC CHAGALL (Ryssland/Frankrike, 1887-1985): Sortilège, litografi 1972, signerad och numrerad Marc Chagall 17/50, tryckt på Arches papper.
I. 64 x 51 cm, S. 73 x 57 cm.
LITTERATUR: Mourlot 678
Ej ex ur ram. God kondition.
467430
2017-06-08