Salongsgrupp sengustaviansk stil
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SALONGSGRUPP, omkring 1900, sengustaviansk stil, bestående av soffa, 4 stolar, 2 karmstolar, bord med glasskiva, vitmålad, träskuren dekor med lejontassar, sfinxer och palmetter, soffans sitthöjd 45, längd 186 cm, bordets höjd 75, diameter 80 cm
Ytskador, färgbortfall, klädseln med bruksslitage
467506
2017-06-09