Salongsgrupp sengustaviansk stil

Klubbat för:

3 400 SEK

6 000 SEK

SALONGSGRUPP, omkring 1900, sengustaviansk stil, bestående av soffa, 4 stolar, 2 karmstolar, bord med glasskiva, vitmålad, träskuren dekor med lejontassar, sfinxer och palmetter, soffans sitthöjd 45, längd 186 cm, bordets höjd 75, diameter 80 cm

Ytskador, färgbortfall, klädseln med bruksslitage

467506

2017-06-09