Einar Forseth gobeläng

Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng
Einar Forseth gobeläng

Klubbat för:

44 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): "Bryggor, broar & portar", utförd av Gunilla Fleming-Borgström och Gunilla Lagerbielke (tidigare Johansson), signerad "Einar Forseth, GF-B GJ" och daterad 1958, gobeläng, tvådelad, ca 325x1400 cm

Proveniens: Föreningssparbanken Klarabergsgatan Stockholm

Tvättad och restaurerad

467582

2017-06-08