Einar Forseth gobeläng
Klubbat för:
44 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982): "Bryggor, broar & portar", utförd av Gunilla Fleming-Borgström och Gunilla Lagerbielke (tidigare Johansson), signerad "Einar Forseth, GF-B GJ" och daterad 1958, gobeläng, tvådelad, ca 325x1400 cm
Proveniens: Föreningssparbanken Klarabergsgatan Stockholm
Tvättad och restaurerad
467582
2017-06-08