Josef Frank 1 par ljusstakar

Josef Frank 1 par ljusstakar
Josef Frank 1 par ljusstakar

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JOSEF FRANK, ljusstakar, modell J526, 1 par, bemålad björk med mässingsmanschetter, 1950-tal, sålda via Firma Svenskt Tenn, höjd ca 31 cm

LITTERATUR: Jämför Kristina Wängberg-Eriksson, Josef Frank, Livsträd i krigets skugga, Signum 1994, bild s.152

Slitage, färgbortfall. torrspricka

467784

2017-06-11