Josef Frank 1 par ljusstakar
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JOSEF FRANK, ljusstakar, modell J526, 1 par, bemålad björk med mässingsmanschetter, 1950-tal, sålda via Firma Svenskt Tenn, höjd ca 31 cm
LITTERATUR: Jämför Kristina Wängberg-Eriksson, Josef Frank, Livsträd i krigets skugga, Signum 1994, bild s.152
Slitage, färgbortfall. torrspricka
467784
2017-06-11