Meccano Hornby tågbana
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MECCANO HORNBY, tågbana i litograferad plåt. bestående av 2 lok samt omkring 10 vagnar, godsmagasin, hållplats, gångtrappa, vägkorsning med bom, 2 stoppbockar samt belysningsstolpe, ca 30 skenor m m för eldrift samt drygt 20 skendelar för urverksdrift, 1900-talets första hälft/mitt.
Bruksslitage, skador, Auktionsverket garanterar ej funktionen
467786
2017-06-11