Design Stig Lindberg Domino

Design Stig Lindberg Domino
Design Stig Lindberg Domino
Design Stig Lindberg Domino
Design Stig Lindberg Domino
Design Stig Lindberg Domino
Design Stig Lindberg Domino

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

800 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), askfat, "Domino", den största nr 11, de mindre souvenirer till H55, stengods, Gustavsberg, svart- och vitglaserat i geometriskt mönster, stämpelsignerad Gustavsberg Stig L Domino, 15x15 cm resp 7,5x7,5 cm

det stora med kantnagg samt ett av de mindre kant med tillverkningsdefekt

467794

2017-06-09