Design Stig Lindberg Domino
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
800 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), askfat, "Domino", den största nr 11, de mindre souvenirer till H55, stengods, Gustavsberg, svart- och vitglaserat i geometriskt mönster, stämpelsignerad Gustavsberg Stig L Domino, 15x15 cm resp 7,5x7,5 cm
det stora med kantnagg samt ett av de mindre kant med tillverkningsdefekt
467794
2017-06-09