Gian Domenico oljemålning
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GIAN DOMENICO CERRINI CAVALIER PERUGINO (1609-1681), efterföljare till, 1600/1700-tal, Jesus med pinoredskapen, olja på koppar, baksidan bär diverse äldre påskrifter bl a namnet Perugino, ca 21 x 15 cm.
Omfattande färgbortfall, retuscher.
467848
2017-06-09