Bordsur Rozenburg
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, Rozenburg, art nouveau, 1901, Holland, glaserat lergods, med dekor av fågel och växter, urverk från Junghans, höjd ca 23,5 cm
Glasyrkrackeleringar samt mindre nagg. Ej funktionstestad
467917
2017-06-12