Bordsur Rozenburg

Bordsur Rozenburg
Bordsur Rozenburg
Bordsur Rozenburg
Bordsur Rozenburg
Bordsur Rozenburg
Bordsur Rozenburg

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, Rozenburg, art nouveau, 1901, Holland, glaserat lergods, med dekor av fågel och växter, urverk från Junghans, höjd ca 23,5 cm

Glasyrkrackeleringar samt mindre nagg. Ej funktionstestad

467917

2017-06-12