Design Berndt Friberg urna med lock Gustavsberg

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), urna med lock, Gustavsberg 1969, stengods, blank oxblodsglasyr, signerad Friberg Gustavsbergs studio K, höjd ca 26 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

467959

2017-06-11