Byrå 1700-tal rokoko
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad bl.a. med plommon och valnöt på stomme av furu, bukig form, profilerad skiva, brännförgyllda ciselerade beslag, fält med parkettläggning, rundade svängda hörnpelare, ymnig beslagsuppsättning med dekor av akantus, rocailler och voluter, höjd 84, 115x 58 cm, nyckel finns
Renoverad, slitage och skador, nyckel finns
468194
2017-06-12