Byrå 1700-tal rokoko

Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad bl.a. med plommon och valnöt på stomme av furu, bukig form, profilerad skiva, brännförgyllda ciselerade beslag, fält med parkettläggning, rundade svängda hörnpelare, ymnig beslagsuppsättning med dekor av akantus, rocailler och voluter, höjd 84, 115x 58 cm, nyckel finns

Renoverad, slitage och skador, nyckel finns

468194

2017-06-12