Sidobord

Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIDOBORD, empirestil tidigt 1900-tal, faner och intarsia bl a mahogny och rot, kryssad benställning, skodda ben, kant i mässing samt förgyllda bronsbeslag, höjd ca 72, diamter 51 cm.

Fanerskador på skivan, nagg och slitage.

468243

2017-06-17