Slaglåsrevolver Webley Longspur
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, Webley Longspur 1st model, kaliber 10,5 mm, no 123, pipan med besiktningsstämplar och märkt S:t Marys Square Birmingham, trumman med besiktningsstämplar och numrerade kammare, stommen graverad och märkt James Webley Patentee, nätskuren valnötskolv, backstrap märkt By Her Majestys Royal Letters Patent, avskruvbart kolvslut med laddstake, längd 32 cm
468397
2017-09-24