Brickbord 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRICKBORD, 1900-talets första hälft, underrede i bonad björk, bricka i glaserat lergods, dekor av Norrbottens landskapsvapen, undertill inpressad märkning, AB St Eriks Lervarufabriker Upsala, höjd ca 72, 81x59 cm
PROVENIENS: Mässen på I19, Boden

468456

2017-06-13