Sydamerikanskt huvud i lergods

Klubbat för:

600 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

HUVUD/FRAGMENT, Maya, 300-800eKr, huvud med öronprydnad och tatueringar, höjd 8cm exklusive sockel
Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal

Kuntoraportti

468460

Päivämäärä:

2017-06-12