Sydamerikanskt huvud i lergods
Klubbat för:
600 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
HUVUD/FRAGMENT, Maya, 300-800eKr, huvud med öronprydnad och tatueringar, höjd 8cm exklusive sockel
Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal
Kuntoraportti
468460
Päivämäärä:
2017-06-12