Dubbelpipig slaglåspistol
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, signerad Jacob Kaiser, dubbelpipig, oktagonala pipor med signatur, valnötsstock med skuren dekor och mässingsbeslag, längd 33 cm
kortad, kompletterad
468461
2017-09-24