Dubbelpipig slaglåspistol

Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol
Dubbelpipig slaglåspistol

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, signerad Jacob Kaiser, dubbelpipig, oktagonala pipor med signatur, valnötsstock med skuren dekor och mässingsbeslag, längd 33 cm

kortad, kompletterad

468461

2017-09-24