Specialauktion Allmoge stop

Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop
Specialauktion Allmoge stop

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOP, 1700-tal, Norge, masurbjörk, bär datering 1759, cylindrisk form, skuren dekor, tumgrepp med form av liggande lejon, lock med skuren dekor av springande lejon med krona, fötter i form av lejon, höjd ca 22 cm

Slitage, skador, sprickor

468499

2017-10-16