Specialauktion Allmoge flaska

Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska
Specialauktion Allmoge flaska

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FLASKA, sannorlikt Gjövik 1830-40-tal, bukig med påklipp av noppor och band, höjd 21 cm
LITTERATUR: Arnstein Berntsen, "En samling norsk glass", Oslo 1986, jämför planch X.

Nagg

468534

2017-10-16