Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
FLASKA, sannorlikt Gjövik 1830-40-tal, bukig med påklipp av noppor och band, höjd 21 cm
LITTERATUR: Arnstein Berntsen, "En samling norsk glass", Oslo 1986, jämför planch X.
Zustandsbeschreibung
Nagg
468534
2017-10-16
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner