Specialauktion Allmoge måttstock

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÅTTSTOCK, 1700-tal, mässing med graverad dekor, signerad Butterfield, Paris, längd ca 18-33 cm

Slitage

468651

2017-10-16