André Beaudin oljemålning
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANDRÈ BEAUDIN (1895-1979): "Les oiseaux s´eloignent", signerad och daterad A Boudin 1949, olja på duk, ca 66x81 cm
UTSTÄLLD: Centre National d´ Art Contemporain Paris 1970, Buchholz Gallery Curt Valentin New York, Från "Cézanne till Picasso" Liljevalchs Konsthall 1954
468680
2017-06-14