Fickur silver/vitmetall

Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall
Fickur silver/vitmetall

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FICKUR, 3 st, silver/vitmetall, omkring 1900, Schultis Schwar Co London samt omärkt i silver, Doxa i vitmetell, romerska resp arabiska siffror, subsekund, diameter ca 50-68 mm, klockkedja i metall medföljer

Schwar Co fungerar vid inskrivningstillfället, de två andra ej, skador, lagning, ett fickur utan glas

468746

2017-06-14