Mandarinporslin 1700-tal

Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal
Mandarinporslin 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, ASSIETTER, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), "Mandarinporslin", varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 16-18 cm

Sprickor, nagg

468794

2017-06-14