Hänge 14 k guld Special Smycken

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HÄNGE, 14 k guld, fasettslipade citriner samt odlade saltvattenpärlor, 1800-talets mitt, dekor av filigran samt granulater, behängd med tre kläppar i droppslipad citrin, baksida med fotogömma, höjd ca 84 mm, cikt ca 16,9 g

Lätt missfärgning efter lagning, mindre buckla

468813

2017-06-18