Hänge 14 k guld Special Smycken
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HÄNGE, 14 k guld, fasettslipade citriner samt odlade saltvattenpärlor, 1800-talets mitt, dekor av filigran samt granulater, behängd med tre kläppar i droppslipad citrin, baksida med fotogömma, höjd ca 84 mm, cikt ca 16,9 g
Lätt missfärgning efter lagning, mindre buckla
468813
2017-06-18