Gustavsberg Svea matallrikar
Closed
2017-06-15
468881
| Sold for | 850 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
GUSTAVSBERG, "Svea" porslin, servisdelar, bestående av: 8+1 djupa, 10 mattallrikar, 2+1+1 uppläggningsfat, uppläggningsskål, såsskål, saladjär, stekfat
Åldersrelaterat slitage och skador