Slaglåspistol bock

Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock
Slaglåspistol bock

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, 1840-tal, dubbelpipig bockmodell, oktagonala pipor, kaliber 12,5 mm, bakåtvänt lås med graverad dekor, dubbla avtryckare, laddstock i hank, valnötskolv, längd 33 cm

Skador, korrosion, slitage

469067

2017-09-24