Design Timo Sarpaneva Modern vardagsvara

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TIMO SARPANEVA, "Finlandia", Iittala,formgiven på 1960-talet, delvis klar glasmassa, blåst i förkolnad träform, den mindre signerad Timo Sarpaneva 3357, höjd 5-16,5-26,5 cm

Smärre kantnagg

469220

2017-07-10