Design Inger Persson Modern vardagsvara

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

INGER PERSSON, tekanna med lock, flaska, signerade IP resp I Persson, HERTHA BENGTSSON, tekanna, "Blå Eld", STIG LINDBERG, 5 assietter, "Berså", Rörstrand, medföljande tekopp med fat "Zebra" samt flaska Percy Gefle, uppläggningsfat "Gourmet" Gustavsberg samt äggkoppar i plast "Jonas" design Per Bjelwing, tekannornas höjd 15-18 cm

Slitage, assietter med smärre dekorbortfall

469278

2017-07-10