Skulptur och vas
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR, VAS, Kina, 1900-talets mitt, skulpturen i soapstone och vasen i ametist, vasen med enkelt cylindriskt hål samt lock, ametistvasen med skuren sockel i trä, höjd ca 22 respektive 11 cm.
Nagg med tillhörande slagskada på vasens lock.
469308
2017-06-16