Skulptur och vas

Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas
Skulptur och vas

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, VAS, Kina, 1900-talets mitt, skulpturen i soapstone och vasen i ametist, vasen med enkelt cylindriskt hål samt lock, ametistvasen med skuren sockel i trä, höjd ca 22 respektive 11 cm.

Nagg med tillhörande slagskada på vasens lock.

469308

2017-06-16