Design Anna-Lisa Thomson Modern vardagsvara

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ANNA-LISA THOMSON, vaser, 2 st., Upsala Ekeby, glaserat lergods med reliefdekor, varav den lägre med motiv av fiskar och sjöstjärnor, den högsta signerad Ekeby 1018 A.L.T., höjd ca 19-25 cm, MARI SIMMULSON, skål, Upsala Ekeby, stengods, delvis glaserat, signerad UE Sweden 4065 ms, höjd ca 6,5, 9,5x9 cm

Skål med kantnagg

469309

2017-07-10