Ljuskrona tidigt 1900-tal

Ljuskrona tidigt 1900-tal
Ljuskrona tidigt 1900-tal
Ljuskrona tidigt 1900-tal
Ljuskrona tidigt 1900-tal
Ljuskrona tidigt 1900-tal
Ljuskrona tidigt 1900-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets början, för 6 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för 7 ljuspunkter, höjd ca 90, Ø 57 cm

Bruksspår, ej funktionstestad

469325

2017-06-17