Bordsur
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUPPSATS, 3 dlr, 18/1900-tal, bestående av bordsur samt 1 par kandelabrar, brons, vit urtavla i emalj med romerska siffror i svart, märkt CHles Martin, mått bordsur ca höjd 42, 25x20 cm
Visst slitage, ej helt komplett, Stockholms Auktionsverk garanterar inte funktionen
469429
2017-06-16