Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ETRUSKISK KANNA, Oinochoe, bucchero, ca 600 f Kr, lergods med svart glasyr, höjd ca 17,5, största bredd 12 cm.
Jordfynd med tillhörande slitage. Lagning vid ett av mynningens veck.
469438
2017-06-16
Gör en kostnadsfri värdering här